Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego

Tradycyjnie w Konkatedrze odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyr. Janusza Lipińskiego. To już 31. edycja koncertu kolęd, który na stałe wpisał się w kulturalny początek roku miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas koncertu licznie zgromadzona widownia wysłuchała szesnastu utworów.

Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego odbywa się tradycyjnie w pierwszych tygodniach nowego roku. 18 stycznia 2020 r. wypełniły się mury Konkatedry miłośnikami kolęd oraz ostrowskiego chóru. Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej wysłuchać można było polskie kolędy, natomiast w drugiej zaprezentowano utwory obcych kultur opowiadających o Bożym Narodzeniu. Podczas koncertu gościnie wystąpiła Aleksandra Wiwała – sopranistka, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi. Przy fortepianie i organach zasiadł Łukasz Kryjom, na wiolonczeli zagrał Piotr Łyszczarz, natomiast na instrumentach perkusyjnych Agata Radziszewska. Koncert poprowadził Witold Pelka.

Na zakończenie koncertu głos zabrał ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz parafii Konkatedralnej. – Chór Nauczycielski jest chlubą naszego miasta. Wysoki poziom artystyczny, muzyczny, wokalny. To wszystko sprawia, że uczestnicząc w takim koncercie jak dzisiaj, koncercie kolęd, mamy wielkie przeżycia duchowe, jesteśmy bliżej Pana Boga, nasza wiara staje się żywsza, głębsza. Tym bardziej chórowi, dyrygentowi, pani solistce, wszystkim wykonawcom składam serdeczne Bóg zapłać – powiedział ks. Proboszcz. Głos zabrała również Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. – To niezwykłe spotkanie tu w matce ostrowskich kościołów, w ostrowskiej farze, w ostrowskiej Konkatedrze, móc wspólnie uczestniczyć w tak wspaniałym muzycznym koncercie – mówiła Prezydent Miasta. – Z głębi serca dziękuję naszym wspaniałym ostrowskim artystom, chórzystkom i chórzystom Chóru Nauczycielskiego, naszego ostrowskiego, wybitnego chóru, który przepięknie koncertuje i jest ambasadorem naszego miasta w kraju i poza jego granicami – dodała.

Tradycyjnie koncert zakończył się zaśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Fragmenty koncertu (6 utworów) można obejrzeć na naszym profilu na YouTube:


Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego 2020
« z 2 »
Scroll to Top
Skip to content