Wielki Czwartek

Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.30 w Konkatedrze odprawiona została Msza Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Artur Filipiak.

Trwająca od roku pandemia i zaostrzenie obostrzeń, w wyniku których w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 20 mkw. po raz kolejny uniemożliwia celebrowanie Świąt Wielkiej Nocy w sposób pełny. Po osiągnięciu limitu w kościele, pozostali wierni nie mogli wejść do świątyni. Część zdecydowała się uczestniczyć w liturgii przy bramie kościoła. Pozostali uczestniczyli w obchodach Wielkiego Czwartku za pośrednictwem transmisji internetowej na Facebooku i YouTube.

Homilia – ks. Artur Filipiak

Na zakończenie obnażony został ołtarz, a Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej ciemnicą, w której trwa adoracja do Liturgii Wielkopiątkowej.

Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. Artur Filipiak, z którym modlił się ks. proboszcz Krzysztof Nojman, ks. prał. Tomasz Ilski, ks. Eugeniusz Krawczyk, ks. Andrzej, ks. Marcin Kierzek, ks. Jakub Karpisiewicz.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Wielki Czwartek 2021
Skip to content