Zmarł ks. kan. Krzysztof Nojman

W środę 14 kwietnia 2021 r. zmarł ks. kan. Krzysztof Nojman – proboszcz parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, prepozyt kapituły konkatedralnej, członek Kolegium Konsultorów Diecezji Kaliskiej, członek Diecezjalnej Rady Ekonomicznej, dziekan dekanatu ostrowskiego I.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Krzysztofa Nojmana odbędą się w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim (Konkatedra) wg następującego porządku:
– sobota 17 kwietnia 2021 r.
godz. 17.45 wprowadzenie i różaniec (transmisja)
godz. 18.30 Msza św. (transmisja)
– poniedziałek 19 kwietnia 2021 r.
godz. 11.00 różaniec (transmisja)
godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa (transmisja również w telewizji PROART)
Po Mszy św. pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ze względu na stan epidemii uroczystość pogrzebowa odbędzie się z zachowaniem obowiązujących limitów udziału osób w zgromadzeniu liturgicznym.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Nojman pochodził z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Śremie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. w Poznaniu z rąk arcybiskupa Jerzego Stroby. Był jednym z spośród 31 diakonów wyświęcanych wówczas na kapłanów. Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii odprawił 27 maja 1990 r. 1 lipca 1990 r. rozpoczął posługę kapłańską w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrzeszowie. W 1994 r. został wikariuszem w parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. W 1998 r. biskup kaliski Stanisław Napierała skierował go do tworzenia nowej parafii i budowy kościoła przy ul. Krętej w Ostrowie, gdzie został proboszczem. 1 lipca 2015 r. został ustanowiony proboszczem parafii konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. Zmarł w środę 14 kwietnia 2021 r.

Msza św. za duszę zmarłego ks. Proboszcza w środę, czwartek i piątek o godz. 17.30 w Konkatedrze i o godz. 18.00 różaniec. W niedzielę o godz. 17.30 różaniec i o godz. 18.00 Msza św. Transmisja na naszej stronie internetowej w zakładce NA ŻYWO.

1 myśl na temat “Zmarł ks. kan. Krzysztof Nojman”

  1. Pingback: Marł Ks. Krzysztof – Mniszki Klaryski Kapucynki klasztor w Ostrowie Wlkp.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Scroll to Top
Skip to content