List od katechetów

List pożegnalny katechetów uczących na terenie parafii Konkatedralnej.

Ostrów Wielkopolski, 19.04.2021 r.

Kochany Księże Krzysztofie! Drogi Proboszczu!

Trudno wyrazić w zwykłych słowach, jak wielki żal czujemy w sercu z powodu tak niespodziewanego bolesnego rozstania z Tobą. Jeszcze nie zdążyłeś zrealizować swoich licznych zadań, tu, na naszym terenie, a już Pan wyznaczył Ci nowe, tam, w Królestwie Niebieskim.

 „Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez. I są takie osoby, na myśl o których zasypie nas lawina wspomnień”. Tak można by znanymi słowami podsumować to, co pozostaje nam, katechetom, po wspólnych działaniach z Tobą, Kochany Księże Proboszczu, na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Byłeś z nami zbyt krótko. Jednak pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci na zawsze!

Jeszcze pamiętamy moment naszego pierwszego spotkania. Od razu ujęła nas Twoja otwartość, szczerość i gościnność. Nie zapomnimy nigdy Twojego uśmiechu, a także tego, że zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć, na Twoje wsparcie, pomoc i przyjaźń. Współpraca z Tobą była dobrym i pięknym czasem. Byłeś nie tylko bardzo dobrym Kapłanem, ale dla nas, katechetów, byłeś także bardzo życzliwym człowiekiem. Zawsze pomagałeś, wspierałeś nas w naszej pracy katechetycznej i doceniałeś.

Dziś my, katecheci, z żalem i smutkiem Cię żegnamy. Wielki smutek ogarnia też dzieci i młodzież naszej parafii, którym poświęciłeś dużo czasu i zaangażowałeś się aktywnie w wiele działań im poświęconych , zwłaszcza podczas przygotowań do I Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania.

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” – te znane słowa księdza Twardowskiego najlepiej podkreślają wielkość współpracy z Tobą, drogi Księże Proboszczu.

Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach! Niech Pan da Ci radość życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.

Nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia!

Wdzięczni katecheci oraz młodzież i dzieci ostrowskiej konkatedry

Skip to content