Nowy proboszcz parafii Konkatedralnej

Ordynariusz kaliski bp Damian Bryl ustanowił nowego proboszcza parafii Konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim. Został nim ks. kanonik Adam Kosmała, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie, kanonik gremialny kapituły konkatedralnej.

Ks. Adam Kosmała święcenia kapłańskie otrzymał dnia 20 maja 1988 r. w Poznaniu. Od tego czasu pełnił posługę wikariuszowską m. in. w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie. Będąc kapelanem szpitala w Ostrowie Wielkopolskim mieszkał na terenie naszej parafii i wspomagał pracę duszpasterzy. Od 1 lipca 1997 r. proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kotłowie.

Dekretem z dnia 5 maja mianowany został proboszczem parafii Konkatedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Serdecznie witamy nowego Proboszcza i życzymy wielu łask Bożych!

Uroczyste wprowadzenie w urząd proboszcza i rozpoczęcie posługi duszpasterskiej odbędzie się 29 maja.

1 myśl na temat “Nowy proboszcz parafii Konkatedralnej”

  1. Pingback: Nasza Parafia ma nowego Proboszcza – Mniszki Klaryski Kapucynki klasztor w Ostrowie Wlkp.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Scroll to Top
Skip to content