I Komunia św. 2021 – sobota g. 13.00

W ostatnią sobotę maja, o godz. 13.00, grupa dzieci z naszej parafii przyjęła I Komunię św. Uroczystą Mszę św. sprawował ks. Jakub Karpisiewicz.

Przed kościołem rodzice udzielili swoim dzieciom błogosławieństwa, po którym procesyjnie wkroczyły w progi świątyni. Na początku Mszy św. przedstawiciele rodziców prosili kapłana o udzielenie pierwszej Komunii św. dzieciom, które przez ostatni rok przygotowywały się do tego ważnego momentu.

– Podczas każdej Mszy św. Pan Jezus przychodzi do nas w postaci chleba i wina jako Ciało i Krew swoja. A my, kiedy przystępujemy do ołtarza, kiedy wy dziś po raz pierwszy, przystąpicie do Komunii św. przyjmiecie Go w taki najpełniejszy sposób do swojego życia, do swojego serca – podkreślał w homilii ks. Jakub. Kapłan mówił, że jest to ważny dzień w życiu człowieka wierzącego, który zapadnie w pamięci na całe życie. Zwrócił się także do rodziców, dzięki którym zrodziła się w ich dzieciach wiara, a miało to miejsce podczas chrztu św. – Waszym zadaniem od tamtego dnia, od tamtego momentu było i nadal jest, aby ten płomień wiary w życiu i sercach waszych dzieci ciągle płoną, aby nigdy nie zgasnął. To właśnie ciągle na was spoczywa ten piękny przywilej, obowiązek podtrzymywania tego płomienia wiary – mówił ks. Karpisiewicz.

Tego dnia do I Komunii św. przystąpiło 11 chłopców i 10 dziewczynek.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


I Komunia św. 2021 - sobota godz. 13.00
Scroll to Top
Skip to content