Koncert poświęcony pamięci śp. ks. Krzysztofa Nojmana

Modlitwą w intencji zmarłego rozpoczął się koncert poświęcony pamięci proboszcza ks. kan. Krzysztofa Nojmana. – Spotykamy się tu wspominając mojego poprzednika, ks. kan. Krzysztofa Nojmana. Jego osoba, mimo, że był krótko tutaj proboszczem, zostawiła ogromy ślad. Na pewno wielu z was go dobrze znało, ja również wspominam ten czas, kiedy mieszkaliśmy blisko siebie, tutaj w Konkatedrze, ja, jako kapelan szpitala, on, jako wikariusz – mówił na początku ks. kan. Adam Kosmała, proboszcz Ostrowskiej Konkatedry.

Koncert zorganizowany przez Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbył się w niedzielę 27 czerwca o godz. 15.00. Wystąpili artyści operowi: Ewa Zielińska (sopran), Bogusław Morka (tenor), Ryszard Morka (bas) przy akompaniamencie orkiestry kameralnej pod dyrekcją prof. Adama Manijaka. Wysłuchać można było utwory m. in.: „Ave Maria”, „Time To Say Goodbye”, „Barka” czy wieńczące koncert „Abba Ojcze”.

– Cieszę się, że jesteśmy dzisiaj razem. O tym, żeby być razem, mówił dzisiaj tak pięknie na ingresie ostrowskim biskup kaliski Damian Bryl. Mówił o tym, jak ważne jest, żebyśmy mimo tego, że mamy swoje opinie, czasem różne zdania, potrafili być razem. Razem pracować, dla dobra wspólnego, ale razem cieszyć się też takimi chwilami jak ta – mówiła Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. – Życie idzie na przód, mimo tego, że ludzie odchodzą, mimo tego, że odszedł ks. Krzysztof. Może to jest takie przesłanie, że mamy żyć dalej i zabrać ze sobą w tą podróż wszystko to, co jest najlepsze, co było najlepsze w pracy i służbie ks. Krzysztofa. On kochał muzykę, on kochał śpiew. Nie wiem czy wiecie, ale był również członkiem chóru i na chwałę Pana wyśpiewywał piękne dźwięki – dodała Klimek. Prezydent dziękowała artystom, publiczności i ks. Proboszczowi Adamowi za otwartość przy organizacji koncertu.

– To dzisiejsze spotkanie, na pewno go ucieszyło, że pamiętacie, że jesteście, że nie zapomnieliście. Tak jak tutaj padły słowa, aby pamiętać zawsze, do końca życia. Myślę, że to jest ogromną radością śp. ks. Krzysztofa, każdego kapłana, że ma parafian, bliskich, gości i przyjaciół, którzy o nim pamiętają i się modlą – mówił proboszcz Ostrowskiej Konkatedry ks. kan. Adam Kosmała.

Koncert zorganizowano by uczcić pamięć zmarłego nagle ks. kan. Krzysztofa Nojmana. Ks. Krzysztof w Poniedziałek Wielkanocny trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zarażeniem koronawirusem SARS-CoV2. Jego śmierć 14 kwietnia 2021 r. poruszyła Ostrowian i mieszkańców naszej diecezji. Ks. Nojman przeżył 55 lat. Zmarł w 31. roku kapłaństwa, 6. roku posługi proboszcza parafii konkatedralnej.

Śp. ks. kan. Krzysztof Nojman – wspomnienie

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Koncert poświęcony pamięci śp. ks. Krzysztofa Nojmana
Scroll to Top
Skip to content