Pożegnanie kapłanów

W niedzielę 22 sierpnia podczas Mszy św. ks. Proboszcz żegnał kapłanów, którzy przechodzą na inne placówki. Z dniem 24 sierpnia z naszej parafii odchodzi ks. Dariusz Kuliński i ks. Marcin Kierzek.

– Podczas tej Mszy św. szczególnie chciałbym podziękować za posługę naszych dwóch księży wikariuszy, którzy odchodzą z naszej parafii. Ks. Dariusz Kuliński służył tu u nas pięć lat, teraz będzie posługiwał w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu, ks. Marcin Kierzek, który posługiwał u nas trzy lata, teraz będzie posługiwał w parafii w Pleszewie. Z całego serca jestem im wdzięczny i dlatego tę Mszę św. ofiaruję w ich intencji o wszelkie potrzebne łaski – mówił ks. Proboszcz Adam Kosmała podczas Mszy św. o godz. 12.00.

– Chcieliśmy podziękować wam za pełną troski i ofiarną pracę w naszej parafii – mówiła przedstawicielka parafii. – Życzymy, aby na nowych placówkach, aby was Matka Boża z różyczką z Ostrowa prowadziła, abyście także o nas pamiętali – dodała. – Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księży matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w pracy duszpasterskiej i głoszeniu Słowa Bożego – życzył przedstawiciel grup duszpasterskich.

Podczas tej Mszy św. do wspólnoty Kościoła zostało włączone sześcioro dzieci.

Decyzją biskupa kaliskiego Damiana Bryla ks. Dariusz Kuliński został skierowany do Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Poznaniu, jako prefekt w okresie propedeutyczny w Kaliszu, natomiast ks. Marcin Kierzek do parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.

Z dniem 25 sierpnia posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Krzysztof Raj oraz ks. Dominik Wieczorek.

Zmiany personalne 2021

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Scroll to Top
Skip to content