Czuwanie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

2 kwietnia w Niedzielę Palmową w Konkatedrze zgromadzili się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego na czuwaniu modlitewnym w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Czuwanie poprowadził ks. Fabian Domagalski wraz z młodzieżą z Drużyny Pasterza.

O godz. 21.00 na zakończenie ostatniej Mszy św. w Konkatedrze zaśpiewano Apel Jasnogórski. Zgromadzonych w świątyni powitał gospodarz miejsca ks. Proboszcz Adam Kosmała. – Witam wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy chcą modlić się, dziękując Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II – mówił ks. Adam. – Jestem przekonany, że św. Jan Paweł II jest w pełni, w stu procentach święty, że nam błogosławi z Domu Ojca, że nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek zarzutów – mówił kapłan. – My, jako Polacy, dzisiaj w tylu miejscach Polski stajemy w jedności i modlitwie, bo chcemy być dumni ze św. Jana Pawła II – dodał ks. Kosmała.

Podczas czuwania ks. Fabian mówił o postrzeganiu Jana Pawła II w ostatnich dniach w przestrzeni medialnej. Zwrócił uwagę, jak na przestrzeni lat zmienił się obraz świętego. Podkreślił, że dzisiejsza młodzież Papieża-Polaka kojarzy z kremówkami. Zachęcał, by rozmawiać o św. Janie Pawle II, nie zamykać tematu. Polecał zgromadzonym w świątyni zgłębienie nauczania św. Jana Pawła II – napisanych przez niego encyklik, m. in.: Fides et ratio (Wiara i rozum), Evangelium vitae (Ewangelia życia) oraz Veritatis splendor (Blask prawdy). Czuwanie zakończono o godz. 21.37 – w godzinę odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca – lednicką Litanią do św. Jana Pawła II i błogosławieństwem.

W czuwaniu uczestniczyli również kapłani z dekanatu ostrowskiego I oraz ostrowskiego II.


Czuwanie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II
Scroll to Top
Skip to content