Grupa Zielona wyruszyła na Jasną Górę

Eucharystią w środowy poranek grupa Zielona rozpoczęła piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę. – Każdy z nas, kiedy wyrusza na pielgrzymkę, to nie idzie z nudów, bo nie ma co robić, ani z ciekawości, ani żeby siebie sprawdzić czy dam radę tyle kilometrów przejść, tylko każdy z nas ma sprawy i intencje za które się modlimy – mówił podczas homilii ks. Krzysztof Lipiński. Grupa Zielona liczy 93 pątników.

– Dzisiaj, gdy rozpoczynacie pielgrzymkę Mszą św. to do tych swoich intencji dołączcie jeszcze jedną: za naszą Ojczyznę – mówił na początku ks. prał. Tomasz Ilski, który odniósł się do wspominanej tego dnia zakonnicy św. Teresy Benedykty od Krzyża, Niemce pochodzenia żydowskiego, która ostatnie chwile życia w obozie w Auschwitz ofiarowała za Żydów.

W homilii ks. Krzysztof Lipiński zauważył, że w naszym życiu jest więcej próśb niż podziękowań. Podkreślał, że wiele jest spraw do omodlenia. – Ta pielgrzymka jest okazją, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga, wymodlić kolejną łaskę, aby kolejne pielgrzymowanie jeszcze bardziej zbliżyło nas do Pana Boga, do świętości – powiedział kapłan, nawiązując do życia św. Teresy Benedykty.

Eucharystię celebrował ks. prał. Tomasz Ilski, ks. Krzysztof Lipiński oraz ks. Mariusz Dąbrowski.

Po Mszy św. do pielgrzymów wyszedł ks. Proboszcz Adam Kosmała, a błogosławieństwa na czas drogi na Jasną Górę udzielił ks. prał. Tomasz Ilski.

Przewodnikiem grupy Zielonej jest ks. Fabian Domagalski, który w środę wraca ze Światowych Dniach Młodzieży i dołączy do pielgrzymów w czwartek. W dwóch pierwszych dniach rolę przewodnika-zastępcy grupy pełni ks. Krzysztof Lipiński – kapelan ostrowskich szpitali. Grupę wspiera kleryk Alan Czerwiński. Z grupą Zieloną pierwszego dnia pielgrzymuje także ks. Mariusz Dąbrowski – przed laty przewodnik grupy, dziś kustosz Sanktuarium w Lutyni. Po raz drugi pielgrzymuje również Siostra Ancilla – Klaryska Kapucynka z klasztoru przy ul. Dalbora. W tegoroczną drogę do Jasnogórskiej Pani wyruszyło 93 pątników.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w niedzielę 13 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia fanpejdża grupy https://www.facebook.com/grupazielona oraz naszej strony, gdzie pojawiać się będą relacje od naszych pątników.

Wśród naszych pątników są uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, które zakończyły się w minioną niedzielę w Lizbonie (Portugalia). Amelia i Adam wrócili wcześniej by móc uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z grupą Zieloną 💚

Grupa ZIELONA jest częścią 386. Kaliskiej i 32. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Radio Rodzina:

Reportaż Karoliny Gaweł/Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Tu pisaliśmy o tej pielgrzymce:

Grupa Zielona wyruszyła na Jasną Górę
Scroll to Top
Skip to content