Zieloni pielgrzymują – dzień 4

Po rozrywkowym wieczorze dnia trzeciego nastał dzień czwarty, który pielgrzymi rozpoczęli Eucharystią w Kamionce skąd wyruszyli w kierunku Zwierzyńca. Czwarty dzień przyniósł dużo słońca i wyższą temperaturę naszym pielgrzymom, czego w relacjach na profilu Facebook-owym grupy nie dało się ukryć. Po dotarciu do Jaworzna, po obiedzie miały miejsce podziękowania – dziękowano osobom funkcyjnym, m.in. służbie drogowej, muzycznym oraz osobą zaangażowanym w organizację całej pielgrzymki – w szczególności Pani Wiesi. Zieloni pokonali kolejne kilometry, by dotrzeć do Zwierzyńca, gdzie naładują energię na ostatni dzień pątniczego szlaku. Zwierzyniec to też wyjątkowe miejsce, gdzie pielgrzymi kroczący do Jasnogórskiej Pani przechodzą chrzest, dzięki któremu stają się pełnoprawnymi pielgrzymami grupy Zielonej. Jak ten chrzest wygląda? Mamy nadzieję, że grupa uchyli rąbka tajemnicy na swoim fanpejdżu.

A w niedzielę, ostatniego dnia pieszego pielgrzymowania nasi pielgrzymi wczesnym rankiem wyruszą, by w Białej spotkać się na wspólnej Eucharystii ze wszystkimi grupami kaliskimi i promienistymi. Stamtąd w interwałach czasowych wyruszą już na Jasną Górę. Nasza grupa w tym roku na Jasnogórski szczyt wchodzi jako pierwsza. Transmisja Mszy św. w Białej oraz wejścia pielgrzymi transmitowana będzie w telewizji internetowej domjozefa.tv.

Zachęcamy do śledzenia profilu Zielonych na Facebooku: https://www.facebook.com/grupazielona.Tu pisaliśmy o tej pielgrzymce:

Scroll to Top
Skip to content