Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego po raz 34

Tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza po raz 34. wybrzmiał w murach Konkatedry. I to w nowym wydaniu, ponieważ pod dyrekcją nowej dyrygent Renaty Pacyny. W świątyni usłyszeć można było m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Oj maluśki”, a także wykonane w języku ukraińskim „Niebo i ziemla”.

Styczniowy koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza to tradycja miasta, który odbywa się w Konkatedrze od 1990 roku. 

Tegoroczny koncert poprowadziła chórzystka Alina Stefańska. Partie solowe wykonała Bogusława Górska oraz kwartet wokalny Bożena Kałużna, Katarzyna Kujawa, Aleksander Ziobro oraz Jan Welsandt. Za fortepianem zasiadła Oliwia Mądry.

Pod koniec koncertu głos zabrała Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Dobrze znamy Chór Nauczycielski, dobrze znamy artystów, którzy w nim śpiewają, dobrze znamy wysoki poziom, jaki sobą ten chór reprezentuje. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której na tej muzycznej, kulturalnej i także społecznej, promocyjnej dla naszego miasta drodze, mogłoby tego chóru zabraknąć – mówiła Prezydent Beata Klimek, która zaznaczyła, że nowością zarówno dla chórzystów, jak i odbiorców jest nowa dyrygent Renata Pacyna. – Znając panią Renatę, wiem, że będą to wizje przepiękne i że będziemy mogli z każdą kolejną odsłoną cieszyć się obecnością tego chóru w naszym mieście, na tych wspaniałych ostrowskich koncertach, do których koncert w Ostrowskiej Konkatedrze z pewnością należy do najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych – zaznaczyła.

Ksiądz Proboszcz Adam Kosmała złożył serdeczne podziękowania. – Dzisiaj dzięki wspaniałemu Chórowi Nauczycielskiego mogliśmy poczuć przepiękny śpiew na chwałę Bożą, tu w tej wspaniałej Konkatedrze, a jednocześnie o pokój na całym świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Kapłan podziękował Prezydent Miasta, chórzystom oraz wszystkim, którzy zgromadzili się w świątyni. – W tym roku życzę wam przynajmniej kilku nowych członków, a może kilkunastu – powiedział ks. Adam do chórzystów.

Dyrygentem chóru byli w latach 1990-2016 Jerzy Wojtaszek, 2016-2023 Janusz Lipiński i od tego roku batutę przejęła Renata Pacyna.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego po raz 34
Scroll to Top
Skip to content