Bierzmowanie

– Człowiek, żeby się rozwijał, nie przepadł, potrzebuje otwartości na działanie Ducha Św. i wsparcia: z jednej strony potrzebuje wsparcia rodziców, środowiska, a z drugiej strony potrzebuje też wsparcia, które płynie z naszego środka, od wewnątrz, wsparcia łaski Bożej i jednocześnie jest wezwany, aby na nią odpowiadać – powiedział w piątek 26 maja bp Łukasz Buzun podczas Eucharystii, w czasie której udzielił młodzieży z parafii Konkatedralnej sakramentu bierzmowania.

W homilii, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej podkreślał, że w młodzieży widać zachowania, które wynoszą ze swoich domów i środowiska. Zachęcał by młodzi nie uciekali do wszelkiego rodzaju używek w trudnych sytuacjach życiowych. Wskazywał, żeby walczyć o swoje życie, w taki sposób by go nie przegrać, by żyć zgodnie z przykazaniami Bożymi i w zgodzie z własnym sumieniem. – Czy korzystasz z sakramentu pokuty? Czy oczyszczasz swoje serce? Nie tylko raz w roku, ale wtedy kiedy grzeszysz. Wtedy trzeba przyjść do sakramentu pokuty. Nie czekaj, wystarczy przyjść. Nie trać czasu, bo nikt Ci tego czasu nie doda, ani go nie kupisz – mówił bp Buzun podczas kazania. Dodał również, że młodzież to jest przyszłość, której trzeba okazywać swoją miłość i troskę. Biskup przypominał by nie zapominać o modlitwie i w tych ostatnich dniach maja sięgnąć po różaniec.

Po homilii młodzież i wierni zgromadzeni w świątyni wyznali swoją wiarę oraz wyrzekli się szatana i jego pokus. Potem nastąpiła modlitwa o zesłanie Ducha św., po której bp Łukasz Buzun udzielił sakramentu bierzmowania. Bierzmowani zaraz po przyjęciu sakramentu otrzymywali od swoich świadków krzyżyk na szyję.

Na zakończenie Mszy św. młodzież podziękowała za otrzymany sakrament ks. biskupowi Łukaszowi, a także ks. Proboszczowi, kapłanom i katechetkom, którzy przygotowali ich do tej uroczystości oraz rodzicom za trud wychowania.

Przed błogosławieństwem, ks. biskup Łukasz pobłogosławił krzyżyki, które otrzymała młodzież.

Sakrament bierzmowania w Konkatedrze przyjęło 85 młodych ludzi. Za przygotowanie młodzieży w naszej parafii odpowiadał ks. Dariusz Kuliński.

Tekst i zdjęcia: JR


(kolejne zdjęcia ładują się podczas przewijania strony) 

Bierzmowanie 2017
Scroll to Top
Skip to content