Droga krzyżowa ulicami Ostrowa Wielkopolskiego

W piątek, 22 marca 2024 roku, po kilkuletniej przerwie, na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego odprawione zostało nabożeństwo drogi krzyżowej. Kilkaset osób zgromadziło się przed Konkatedrą, aby wspólnie przejść ulicami miasta, modląc się w intencji Ojczyzny, Miasta i o pokój na świecie za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Pomimo deszczu wierni przeszli ulicami Sądową, Kaliską, Rynek, Wrocławską i Wiosny Ludów, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej. Modlitwie przewodniczył ks. prał. Zbigniew Cieślak, wikariusz biskupi, proboszcz parafii NMP Królowej Polski.

Nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Ostrowa Wielkopolskiego to wieloletnia tradycja, która została wznowiona po czteroletniej przerwie. Jest to czas zadumy i refleksji nad męką Chrystusa, ale także okazja do wspólnej modlitwy w ważnych intencjach.

Rozważania przygotował ks. prał. Waldemar Willak, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej, a odczytali je kolejno: Siostry zakonne, przedstawiciele wszystkich parafii ostrowskich, Wojownicy Maryi, przedstawiciele ostrowskiego Caritas oraz kapłani.

W tym roku wierni modlili się w szczególności o pokój na świecie, w kontekście trwającej wojny w Ukrainie i Ziemi Świętej. Modlili się także za Ojczyznę i Miasto, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Rozważania – ks. prał. Waldemar Willak


Droga krzyżowa ulicami Ostrowa Wielkopolskiego 2024
Scroll to Top
Skip to content