Kleryk Alan akolitą

W niedzielę 3 marca 2024 r. w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu biskup Łukasz Buzun udzielił posługi akolitatu trzynastu klerykom. Wśród nich znalazł się kleryk Alan Czerwiński, pochodzący z naszej parafii. W uroczystości brał udział ks. Proboszcz Adam Kosmała oraz rodzice kleryka.

W samym centrum czasu Wielkiego Postu, a więc w III Niedzielę, w naszej wspólnocie przeżywaliśmy niezwykle radosne wydarzenie. Trzynastu kleryków (w tym czterech z diecezji kaliskiej) przyjęło posługę akolitatu z rąk ks. bpa Łukasza Buzuna – biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej.

Nasze świętowanie rozpoczęła jutrznia, która równocześnie zakończyła okres rekolekcji wielkopostnych. Tej uroczystej liturgii przewodniczył rektor ASD – ks. dr Jan Frąckowiak.

Następnie o godzinie 11:00 w seminaryjnej kaplicy rozpoczęła się Eucharystia z udzieleniem posługi akolitatu, którą celebrował ks. biskup Łukasz wraz z moderatorami seminaryjnymi oraz proboszczami i zaprzyjaźnionymi kapłanami nowo ustanowionych akolitów. W Eucharystii uczestniczyli także najbliżsi i znajomi alumnów, którzy przyjęli posługę.

Pragniemy prosić o modlitwę w intencji nowych akolitów, prosząc dla nich o siły na drodze towarzyszenia Chrystusowi jako Jego uczniowie.

Zdjęcia za: Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu
Tekst: Duszpasterstwo Powołań Diecezji Kaliskiej


Kleryk Alan akolitą
Scroll to Top
Skip to content