Czuwanie w Dniu Pięćdziesiątnicy

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Konkatedrze odbyło się kilkugodzinne czuwanie w Dniu Pięćdziesiątnicy pod hasłem „Ześlij Ducha, Ześlij Ogień!”. Spotkanie poprowadzili włoscy misjonarze pracujący w Brazylii, charyzmatycy ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia – o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu. 

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 14.30 zawiązaniem wspólnoty. Następnie o godz. 15.00 licznie zgromadzeni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Jako pierwszy swoją naukę i modlitwę głosił o. Antonello. Po krótkiej przerwie konferencję przeprowadził o. Enrique. Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia. Licznie zgromadzeni kapłani modlili się wspólnie z o. Antonello i o. Enrique. Podczas kazania ponownie swoje słowo skierował o. Cadeddu. Msza św. zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, z którym o. Porcu przeszedł między zgromadzonymi wiernymi. Kapłani udzielili  błogosławieństwa poprzez nałożenie rąk na głowę wiernych.

O. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu to włoscy misjonarze, którzy wyjechali do Brazylii by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia. Kapłani prowadzą wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: z bandytami, dealerami narkotyków, prostytutkami. Nocują razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do prowadzonych przez nich domów i głosić im miłość Boga. Ofiarowują im przede wszystkim Słowo Boże i moc Ducha Świętego. W 2000 r. powołali do życia katolicką wspólnotę Przymierze Miłosierdzia. Swoją posługą o. Antonello i o. Enrique udowadniają, że kiedy wkracza w naszą codzienną rzeczywistość wiara, moc Ducha Świętego, prawdziwa miłość do Jezusa, wtedy w krótkim czasie dzieją się prawdziwe cuda. Jezus uzdrawia, leczy, daje nowe życie, daje miłość, wskrzesza. Są oni żywymi świadkami, że ewangelizacja sprowadza się do wprowadzania Jezusa w życie danej osoby. A Jezus sam się troszczy o daną osobę dokonując w jej życiu cudu przemiany serca, odnowienia umysłu, nawrócenia czy uzdrowienia.

Tekst i zdjęcia: JR

Konferencja o. Antonello Cadeddu

Konferencja o. Enrique Porcu

Msza św.


Czuwanie w Dniu Pięćdziesiątnicy - konferencja o. Antonello Cadeddu
« z 2 »
Czuwanie w Dniu Pięćdziesiątnicy - konferencja o. Enrique Porcu
« z 2 »
Czuwanie w Dniu Pięćdziesiątnicy - Eucharystia
« z 2 »
Scroll to Top
Skip to content