Poświęcenie różańców w Dniu Papieskim

W drugą niedzielę października podczas Mszy św. dziecięcej poświęcone zostały różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Tego dnia w parafii prezentował swoją twórczość Romcio Tomcio*, który również z dziećmi podzielił się swoją pasją. Po zakończeniu Eucharystii w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” wierni przeszli wraz z ks. Proboszczem Krzysztofem Nojmanem pod pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przy Domu Katolickim. Pomnik stoi w miejscu, w którym 42 lata temu stał wielki ołtarz, gdzie kard. Karol Wojtyła odprawił Mszę św. rozpoczynającą peregrynację obrazu MB Częstochowskiej po Archidiecezji Poznańskiej. Przy pomniku po krótkiej modlitwie dzieci z ks. Proboszczem wypuściły baloniki, które symbolizowały pamięć o naszym rodaku św. Janie Pawle II, a także obecnym Ojcu Świętym Franciszku.

Wszystkie dzieci zapraszamy na różaniec codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a także na V OSTROWSKI MARSZ ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w niedzielę 28 października. Tego dnia Msza św. o godz.10.45 w Konkatedrze, po Mszy św. przemarsz ulicami miasta (Wiosny Ludów, Wrocławska, Rynek, Kaliska, Sądowa), a ok. godz.12.15 – BAL ŚWIĘTYCH – w dużej sali Domu Katolickiego przy Konkatedrze (zabawa, konkursy, grochówka). Konkurs plastyczny dla dzieci: „160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes”.

* Romcio Tomcio – Roman Kępiński, z dziecięcą prostotą i radością zamienia Słowo Boże Nowego Testamentu na rymowane opowieści o naszym Zbawicielu i Jego nauce. Czyni to z poszanowaniem dla Świętej Księgi, przybliżając jej przesłanie dzieciom, ale także dorosłym. Nazywany jest często autorem „rymowanych Ewangelii”. Ksiądz Jan Twardowski doceniał jego talent i mówił, że wiersze te trafią do ludzkich serc. Romcio Tomcio spotyka się również z najmłodszymi i młodzieżą podczas wielkopostnych rekolekcji.

Tekst i zdjęcia: JR


Poświęcenie różańców w Dniu Papieskim
« z 3 »
Skip to content