Zieloni w drodze na Jasną Górę

W piątek 9 sierpnia Mszą św. o godz. 7.00 rozpoczęła się piesza pielgrzymka grupy Zielonej na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Krzysztof Nojman.

Pielgrzymka w Radio Rodzina – posłuchaj:

Rozmawia Katarzyna Łakomiak

Homilię wygłosił ks. Paweł Wczesny. – Z wielką radością witam grupę Zieloną na pielgrzymim szlaku. Dzisiaj rozpoczynamy kolejne pielgrzymowanie. Można by powiedzieć, że ten rok szybko zleciał. Kolejna pielgrzymka 2019 już rozpoczęta – mówił przewodnik grupy. – Pan Bóg przygotował dla nas niesamowity czas wielkiej radości ze spotkania, wielu łask, których możemy doświadczyć, ale też pewnego trudu, który będzie nam towarzyszyć chociażby przez pęcherze, które mogą się pojawić, a znając życie i tak się pojawią. To jest to doświadczenie, ale w tym wszystkim mamy siebie nawzajem, by właśnie, jako dzieci Boże budować w sobie relacje, budować je nie tylko z Panem Bogiem, ale także człowiekiem. Dlatego tak ważne jest byśmy mieli na siebie otwarte serce – zaznaczył ks. Paweł. Wspomniał również o gospodarzach, u których pielgrzymi będą gościć, by pamiętali o nich w modlitwie. – Pamiętajmy o sobie nawzajem, byśmy budując to piękno grupy Zielonej, byśmy budując w swoim sercu to piękno spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem, nigdy nie zapominali, że takie drobne rzeczy, drobne słowa dziękuję, miło cię widzieć, proszę to właśnie jest ta oliwa, która potrafi rozpalać nasze lampy wiary, miłości, nadziei i dobra – mówił ks. Wczesny. – Bądźmy tymi, którzy wychodzą z radością na spotkanie Pana. I my idźmy z radością, pokojem serca, wielką miłością, nadzieją i wiarą w sercu na spotkanie Pana u tronu Jego Matki. Bo Maryja zawsze chce nam dawać swój najcenniejszy, najpiękniejszy dar Jezusa Chrystusa – zakończył.

Na zakończenie Mszy św. przed wyruszeniem na szlak błogosławieństwa pielgrzymom udzielił ks. proboszcz Krzysztof Nojman. 

Eucharystię celebrował również ks. Paweł Wczesny oraz ks. Grzegorz Kamzol.

Pielgrzymów pożegnały rodziny oraz ks. Proboszcz, któremu pątnicy wręczyli zieloną koszulkę Grupy Zielonej.

Pątnicy grupy Zielonej każdego dnia pielgrzymki otrzymają tzw. śniadanko biblijne. Jest to kartka z grafiką oraz fragmentem z Pisma Świętego do indywidualnego rozważania.

Przewodnikiem grupy Zielonej i zarazem opiekunem duchowym jest ks. Paweł Wczesny. Wśród pielgrzymów jest ks. Grzegorz Kamzol – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie, ks. Artur Filipiak – wikariusz parafii Konkatedralnej oraz kleryk Rafał Maciak z Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Sakramenty narzędziami Ducha Świętego”. Ojcem duchownym pielgrzymki diecezjalnej jest ks. Marcin Szymczak, wikariusz parafii św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim.

Grupa Zielona jest częścią 28. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W dniu wyjścia liczy około 100 pielgrzymów. Na Jasną Górę dotrą we wtorek 13 sierpnia.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, na naszej stronie internetowej późnymi wieczorami można spodziewać się krótkich relacji z trasy pielgrzymki. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Twitterze oraz naszej strony.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Zobacz również:


Zieloni w drodze na Jasną Górę
« z 6 »
Skip to content