Grupa ZIELONA na Jasnej Górze

Grupa Zielona z ostrowskiej konkatedry oraz przedstawiciele pozostałych grup, w liczbie 952 osób, 383. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 29. Diecezji Kaliskiej w czwartkowy wieczór 13 sierpnia weszła na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ma charakter sztafetowy i odbywa się pod hasłem „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”.

Grupa Zielona w liczbie 45 pątników, z przewodnikiem grupy ks. Arturem Filipiakiem oraz ks. Sebastianem Taczką, wyruszyła wczesnym świtem do Kłobucka, gdzie odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna. Po Eucharystii grupy wyruszyły ku Matce Bożej na Jasnej Górze. Około godziny 18.00 przed szczytem klasztoru paulinów na Jasnej Górze pielgrzymów powitał podprzeor Jasnej Góry o. Marcin Ciechanowski. Ze szczytu pielgrzymów witał również bp Łukasz Buzun, który po raz drugi uczestniczył w pielgrzymce na Jasną Górę w grupie rowerowej.

Pielgrzymi udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu na krótką modlitwę. Pielgrzymi z grupy Zielonej powrócili do Ostrowa po Apelu Jasnogórskim. Nie jest to koniec ich pielgrzymowania. Tegoroczna pielgrzyma odbywa się w cieniu pandemii koronawirusa. Z tego względu każda grupa ma wyznaczony etap do przejścia. Grupa z ostrowskiej konkatedry w niedzielę 16 sierpnia z Jasnej Góry wyruszy na swój etap pątniczy, który zakończy się w Krzepicach, skąd powrócą do swoich domów.

WEJŚCIE I PREZENTACJA PIELGRZYMKI KALISKIEJ

Materiał prasowy JASNEJ GÓRY


Tekst: Jacek Ryczkiewicz
Zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak


Grupa ZIELONA na Jasnej Górze 2020
Skip to content