XXIX Festyn Rodzinny

W niedzielę 19 września w Parku Miejskim odbył się XXIX Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo, działające przy naszej parafii. W trakcie festynu odbył się I Diecezjalny Przegląd Scholi o puchar biskupa Damiana Bryla.

Festyn rozpoczął się o godz. 13.00. Ze sceny amfiteatru zebranych powitała Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo Irena Dutkowska. Podkreślano, że festyn odbywa się po przeszło rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jednak dzięki determinacji Przewodniczącej Stowarzyszenia odbył się, nie jak dotychczas w maju, a we wrześniu.

Podczas Festynu Rodzinnego przygotowano wiele atrakcji. Rozegrano Symultanę szachową o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Turniej wiedzy o współczesnym Ostrowie Wielkopolskim o puchar Prezydent Miasta. Przygotowano stoiska, na których można było zbadać ciśnienie, określić BMI. Miały miejsce również warsztaty z robotyki, rozgrywano gry planszowe, malowanie twarzy, przejazd kolejką.

Festyn Rodzinny to również Konkurs Psich Piękności. Na polanie zaprezentowali się czteronożni przyjaciele, a wyniki konkursu ogłoszono w amfiteatrze w dwóch kategoriach – szczeniaków i psów dorosłych.

W trakcie festynu po raz pierwszy odbył się Diecezjalny Przegląd Scholi pod hasłem „ABC Miłości” o puchar ordynariusza diecezji kaliskiej ks. bpa Damiana Bryla. W przeglądzie udział wzięły: „BOBOLANKI” z Parafii św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie, „RATOWNICY ŚW. JANA CHRZCICIELA” z Parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, „GAUDIUM DEI” z Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, „NUTKI APOSTOŁA” z Parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim, „PROMYKI” z Parafii św. Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim, Schola Parafialna z Parafii w Wysocku Wielki, Schola wokalno-instrumentalna z Parafii Chrystusa Króla w Sadowiu oraz „Iskierki Ducha Świętego” z Parafii Ducha Świętego w Ostrowie Wielkopolskim. Przed ogłoszeniem wyników zgromadzonych do tańca porwał ks. Szymon Cierpik, wikariusz z parafii Ducha Świętego. W I Diecezjalnym Przeglądzie Scholi pierwsze miejsce zajęła Schola wokalno-instrumentalna z Parafii Chrystusa Króla w Sadowiu. Organizatorzy nagrodzili wszystkie grupy pucharem i pamiątkowym dyplomem. Nagrody wręczył ks. Jakub Karpisiewicz oraz diakon Jędrzej Grobelny z Konkatedry.

Na scenie amfiteatru wystąpiły również Talenty Powiatu Ostrowskiego, wokaliści ze studia Art Voice oraz Monika Walczak z recitalem skrzypcowym.

Dochód z festynu przeznaczany jest działalność statutową Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, m. in. wsparcie rodzin i osób najuboższych, prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


XXIX Festyn Rodzinny
Scroll to Top
Skip to content