Bp Damian Bryl z wizytą w Areszcie Śledczym w Ostrowie

– Bóg nigdy nie odwraca się od człowieka – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim.

Zwracając się do osadzonych przez radiowęzeł bp Damian Bryl podkreślał, że Jezus jest zawsze blisko człowieka. – Te święta niosą ważne przesłanie, które jest dobrą nowiną dla nas wszystkich, że Pan Bóg chce być z nami. Pan Bóg jest blisko nas, nawet jak inni nas zlekceważyli, nawet jak nam się w życiu coś źle ułożyło, czy pogubiliśmy. Pan Bóg nigdy nie odwraca się. Ten czas jest czasem przypomnienia sobie tej prawdy, umocnieniem, pociechą, nadzieją, że w tym wszystkim, co przeżywamy Pan Bóg jest blisko. Chciałbym wszystkim życzyć tej nadziei – zaznaczył pasterz diecezji kaliskiej.

Zachęcał do braterskiej pomocy. – Miejmy dobrą wrażliwość, żeby wzajemnie się wspierać. Pan Bóg chce być blisko nas. Warto, żebyśmy uczyli się być blisko tych ludzi, którzy są wokół nas. Chciałbym drodzy zaprosić, abyśmy dbali o otwartość na siebie. Pan Bóg chce być z nami, wspiera nas, a my dzięki temu możemy otworzyć swoje serce na tych, którzy są wokół i możemy dać innym trochę nadziei, wesprzeć ich, bo może temu drugiemu jest trudniej niż mnie – mówił ks. biskup.

Ze względu na pandemię biskup kaliski Damian Bryl nie odwiedził osadzonych w celach. Ks. biskupowi towarzyszył ks. kanonik Adam Kosmała, proboszcz konkatedry.

Ks. biskupowi i towarzyszącym mu kapłanom o historii i funkcjonowaniu aresztu opowiedział kpt. Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego. Podczas spotkania pracownicy ofiarowali ks. biskupowi Damianowi herb diecezji kaliskiej, który został wykonany przez jednego z osadzonych.

Obecnie w areszcie w Ostrowie Wielkopolskim przebywa 250 osób.

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak


Bp Damian Bryl z wizytą w Areszcie Śledczym w Ostrowie
Scroll to Top
Skip to content