30. Festyn Rodzinny

W niedzielę 15 maja 2022 r. w Parku Miejskim odbył się jubileuszowy 30 Festyn Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo działające przy naszej parafii. Dla uczestników przygotowanych zostało wiele atrakcji, m. in. konkursy, warsztaty, pokazy i mnóstwo zabawy dla młodszych i starszych.

Otwarcie festynu miało miejsce tuż po godz. 13.00, kiedy to ks. Proboszcz Adam Kosmała, przedstawiciel Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo wypuścili specjalny balon, w którym został umieszczony list. Na osobę, która odnajdzie ten list i skontaktuje się ze Stowarzyszeniem przygotowana została niespodzianka.

Na scenie Amfiteatru wystąpiła Anastasia Bilous – Ukrainka, która uciekając przed wojną, znalazła nowy dom w Ostrowie.

Podczas 30. festynu zorganizowano po raz drugi Diecezjalny Przegląd Schol, które rywalizowały o puchar Ordynariusza Diecezji Kaliskiej. Wystąpiły wg kolejności: zespół wokalny ze świetlicy „Boże Podwórko”, Schola z parafii z Gorzyc Wielkich, Schola z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim, Schola z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, Schola z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie, Schola z Sadowia, Schola z Pogorzeli oraz Schola z Wysocka Wielkiego. Decyzją jury pierwsze miejsce zajęła Schola z Pogorzeli. W imieniu bp Damiana Bryla puchar zwycięzcom wręczył ks. Proboszcz Adam Kosmała.

Przeprowadzony został turniej szachowy o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Odbył się również turniej „Wybitne osobowości Ostrowa Wielkopolskiego” o puchar Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Był także Przegląd Talentów Wokalnych o puchar Starosty Ostrowskiego. Na uczestników tychże zmagań przygotowane zostały dyplomy oraz nagrody.

Po raz drugi odbył się konkurs Psich Piękności, które zaprezentowały się na polanie Parku Miejskiego w dwóch kategoriach – szczeniaków oraz psów dorosłych.

Na przygotowanych stoiskach zaprezentowały się służby – policja i straż pożarna, Caritas – gdzie m. in. można było dokonać pomiarów cukru, Medyk – gdzie uczniowie dokonywali pomiaru ciśnienia, harcerze uczyli pierwszej pomocy oraz prowadzili zapisy dawców szpiku kostnego. Były stoiska z warsztatami robotyki, OstroWplansze, było również stoisko z malowaniem twarzy.

W strefie dziecka przygotowane zostały zabawy, w których licznie uczestniczyły rodziny z dziećmi.

Na Stadionie Miejskim rozegrany został turniej piłki nożnej OLDBOYS KS Ostrovia o puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego.

Dla uczestników festynu przygotowane zostały dwa jubileuszowe torty.

Jubileuszowy 30 Festyn Rodzinny zakończył się koncertem zespołu WOW (Wielkopolski Ostrów Wielbi).

Podczas festynu, tradycyjnie rozprowadzane były cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na działalność statutową Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo. Losowanie nagród nastąpi 5 czerwca 2022 r. w Domu Katolickim przy Konkatedrze. Wyniki zostaną opublikowane 7 czerwca, a nagrody do odbioru będą w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Gimnazjalnej 1 w dniach 8-12 czerwca 2022 r. w godz. 13.00-18.00.

Więcej na apaulo.com.pl

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Scroll to Top
Skip to content