Życzenia dla ks. Proboszcza

W ostatnim dniu roku w Konkatedrze odprawiona została Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski, prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i wielu darów Ducha Świętego dla Ks. Proboszcza Adama, który w Wigilię Bożego Narodzenia obchodził imieniny.

Podczas Mszy św. o godz. 9.30 życzenia złożyli przedstawiciele grup duszpasterskich. – Zapewniając cię o tej wdzięczności, pragniemy złożyć ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany – mówiła reprezentantka grup Katarzyna Dziamska. – Życzymy ci, drogi księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje ci moc przemiany ludzkich serc – dodała. – Niech Jezus Chrystus obdarza cię wszelkimi łaskami, niech daje ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma cię zawsze w swojej opiece.

Mszę św. uświetnił Chór Konkatedralny pw. św. Grzegorza pod dyr. Magdaleny Nowickiej.

Imieniny to obchodzenie dnia świętego bądź błogosławionego, przypisanego do konkretnej daty w kalendarzu chrześcijan. Zazwyczaj jest to umownie ustalony dzień śmierci imiennika, o którym wspomina się podczas liturgii kościoła. Zwyczaj obchodzenia imienin przyjął się również w Bułgarii, Szwecji i w Grecji. Niektóre imiona pojawiają się w kalendarzu kilka, a nawet kilkanaście razy. Nie oznacza to jednak, że osoby te mają wielokrotną okazję do świętowania. Przyjmuje się, że imieniny danej osoby przypadają na pierwszą datę związaną z jej imieniem występującą po dniu ich urodzin.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Życzenia dla ks. Proboszcza
Scroll to Top
Skip to content