Dzień 2 – relacja ZIELONEJ

Drugi dzień grupy Zielonej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Wypoczęci i promienni opuściliśmy Grabów nad Prosną o godzinie 7:00. Podczas pierwszego postoju na Mszy świętej towarzyszyła nam jak zawsze grupa brązowa. Tym razem to nasz zespół był odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Ponadto, Msza była szczególna, jako że dziś wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona, a my cieszyliśmy się towarzystwem aż 5 diakonów 🙂
Idący z nami ks. Grzegorz Kamzol wygłosił homilię, w której przypominał nam jak ważne jest zaufanie Bogu i pozwolenie, aby On sam nas prowadził.
Na dalszej trasie znów spotkał nas deszcz. Około 19:00 dotarliśmy na miejsce noclegu – Walichnowy. O 21:00 spotkaliśmy się ponownie w tutejszym kościele na adoracji. Jej tematem był Wielki Piątek i Męka Pana Jezusa. Nasz przewodnik, ksiądz Paweł, w konferencji zachęcił nas, abyśmy w trakcie drogi zrobili własne krzyże. Te krzyże mają symbolizować nasze słabości i grzechy, a które ofiarujemy Chrystusowi, aby ich dotknął, przyjął je i przemienił swoja łaską w dobro. Przynieśliśmy je ze sobą i przedstawiliśmy Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Podczas adoracji mogliśmy także doświadczyć modlitwy wstawienniczej naszych diakonów – Łukasza, Witolda oraz Sebastiana.
Umocnieni duchem idziemy na spoczynek.

 

 

Oprac.: Nicoletta Olejniczak

Relacje z trasy:


Relacja ZIELONEJ 2018 - dzień 2
Scroll to Top
Skip to content