Zieloni u Matki Bożej Częstochowskiej

Pokonali pieszo 150 km by zanieść intencje Matce Bożej Częstochowskiej i oddać jej hołd. Grupa Zielona z Konkatedry po pięciu dniach wędrówki dotarła na Jasną Górę.

Nasi pątnicy ostatniego dnia pielgrzymki uczestniczyli we wspólnej Eucharystii wszystkich grup kaliskich i promienistych w Kłobucku, której przewodniczył bp pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. Po planowanej przerwie, wszystkie grupy diecezjalnej pielgrzymki, w kilku minutowych interwałach, wyruszyli w ostatni odcinek drogi ku Jasnej Górze.

Ze szczytu na Jasnej Górze pątników witał bo Łukasz Buzun, który w tym roku również pielgrzymował w grupie rowerowej.

Wchodząc na jasnogórski szczyt grupa Zielona śpiewała Apel Jasnogórski, a ze szczytu usłyszeć można było ich prezentację:

Zielona jest jak trawa. Grupa rozśpiewana kroczy już dziś od samego rana. Podążamy do tronu Jasnogórskiej Pani z modlitwą na ustach i pieśniami. Pragniemy pokłonić się przed Cudownym Obrazem po potrzebne łaski i prosząc zarazem.

Po oddanym pokłonie na przód grupy została poproszona Amelia z Rososzycy. Jak się okazało kilka kroków przed obliczem Matki Bożej odbyły się zaręczyny. I oczywiście odpowiadamy na nasuwające się pytanie, Amelia powiedziała TAK, a od grupy narzeczeni usłyszeli gromkie brawa i odśpiewane Sto lat.

100 pątników liczyła grupa Zielona z Ostrowskiej Konkatedry. Najmłodszym uczestnikiem grupy był 5-letni Aleksander, a najstarszym 64-letni Stanisław.

Przewodnikiem grupy Zielonej był ks. Paweł Wczesny. Wśród pielgrzymów był ks. Grzegorz Kamzol – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie oraz kleryk Rafał Maciak.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Sakramenty narzędziami Ducha Świętego”. Ojcem duchownym pielgrzymki diecezjalnej był ks. Marcin Szymczak, wikariusz parafii św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim, który prowadził konferencje dla wszystkich grup diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

W 28. Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyły 24 grupy w tym 2 rowerowe, 2181 pielgrzymów, 45 kapłanów, 5 diakonów, 14 kleryków, 16 sióstr zakonnych.

Wejście grup pielgrzymkowych transmitowała nasza diecezjalna telewizja internetowa domjozefa.tv. Na naszym profilu na Facebooku po raz kolejny przeprowadziliśmy kilka krótkich transmisji NA ŻYWO z tego co działo się na Jasnej Górze (poniżej retransmisji – należy ręcznie włączyć dźwięk). Fotorelacja na dole strony. Przed pierwsze cztery dni na stronie internetowej parafii pojawiały się relacje z pielgrzymki. Linki do relacji poniżej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz

Zobacz również:Retransmisja wejścia pielgrzymki na Jasną Górę
Zieloni u Matki Bożej Częstochowskiej
« z 7 »
Scroll to Top
Skip to content