Czuwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”

W sobotę 14 września parafia zorganizowała wyjazd na modlitewne czuwanie „Polska pod Krzyżem”, które odbyło się we Włocławku. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób w tym 19 przedstawicieli naszej parafii oraz ks. diakon Mateusz Paprocki.

Na lotnisku aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem zawiązaniem wspólnoty i modlitwą różańcową rozpoczęło się wydarzenie ewangelizacyjne pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Następnie konferencję wprowadzającą wygłosił Lech Dokowicz „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”. O godz. 15 odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego, po którym odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa z obecnością relikwii Krzyża Świętego. Kolejne konferencje wygłosili ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek. O godz. 20.00 odprawiona została droga krzyżowa, a o godz. 22.00 nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu.

„Polska pod Krzyżem” to odpowiedź na wzmożone w ostatnim czasie ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Listę można wydłużać, jednak organizatorzy postanowili działać zadając sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Chrześcijanie to ludzie nadziei, którzy znają siłę modlitwy. Znakiem zwycięstwa jest dla chrześcijan Krzyż Chrystusa.

Organizatorem tego wydarzenia była diecezja włocławska oraz fundacja Solo Dios Basta. Była to kontynuacja wcześniejszych inicjatyw, takich jak „Wielka Pokuta” czy „Różaniec do granic”.


Polska pod Krzyżem 2019
Scroll to Top
Skip to content