Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego

Po rocznej przerwie w murach Konkatedry wybrzmiał koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza. To już 32. edycja koncertu kolęd w murach ostrowskiej świątyni.

Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyr. Janusza Lipińskiego wpisany jest w kalendarz kulturalny Ostrowa Wielkopolskiego. W trakcie sobotniego koncertu usłyszeć można było kolędy polskie i obce w ciekawych opracowaniach, zarówno w formie a cappella, jak i polichóralnie (oktet wokalny Chóru Nauczycielskiego) z solistką i z akompaniamentem fortepianu lub organów.

Gościem specjalnym koncertu była Magda Górniak – sopranistka, solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej, laureatka wielu konkursów wokalnych. Przy organach i fortepianie zasiadł Łukasz Kryjom. Koncert prowadził Witold Pelka.

Na zakończenie koncertu głos zabrał wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski, który złożył podziękowania, a także życzenia noworoczne. W imieniu ks. Proboszcza Adama Kosmały głos zabrał ks. wikariusz Jakub Karpisiewicz. – Myślę, że ten koncert jest dla mieszkańców miasta takim szczególnym wydarzeniem kulturalnym, gdzie można przyjść i cieszyć się nie tylko tą warstwą artystyczną, ale także merytoryczną. Pan Bóg przychodzi do każdego z nas i pragnie wlewać w naszą szarą codzienność nadzieję, wiarę i miłość. Oby tej wiary, nadziei i miłości nie zabrakło nam w Nowym 2022 Roku – zakończył kapłan.

Tradycyjnie koncert zakończył się zaśpiewaniem kolędy „Bóg się rodzi”.

Fragmenty koncertu dostępne na parafialnym kanale YouTube – subskrybuj

Oprac. Jacek Ryczkiewicz


Koncert kolęd Chóru Nauczycielskiego 2022
Scroll to Top
Skip to content