II Ostrowski Marsz Świętych

– Nie ma większego szczęścia jak szczęście przebywania z Jezusem, z Bogiem. Nie ma większej radości dla człowieka wiary, dla chrześcijanina – mówił Proboszcz Konkatedry, ks. Krzysztof Nojman podczas II Ostrowskiego Marszu Świętych, który przeszedł ulicami miasta w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych. Marsz Świętych nie tylko z nazwy – Święci byli obecni w relikwiach niesionych przez wiernych.
Od św. Antoniego do św. Stanisława wierni ze śpiewem maszerowali z kościoła św. Antoniego do Konkatedry w Marszu Świętych, który już na stałe wpisał się w kalendarz. – Bardzo się cieszymy, że tak wielu mieszkańców naszego miasta w tym marszu uczestniczyło. Cieszymy się, że dzieci, młodzież jest przebrana za świętych i błogosławionych – mówił ks. Proboszcz Nojman.

W homilii Proboszcz Konkatedry wskazywał, że dzień Wszystkich Świętych obchodzony 1 listopada jest to dzień radości – Uroczystość Wszystkich Świętych jest przede wszystkim dniem pełnym radości i nadziei. To jest radość, ponieważ w uroczystość w tym dniu wspominamy całą rzeszę ludzi, którzy poprzedzili nas w tej ziemskiej wędrówce, którzy przez swoje życie, piękne, dobre życie, przez swoją miłość do Boga, poprzez swoje heroiczne wyznawanie wiary przebywają teraz w niebie, blisko Boga i wstawiają się za nami. To z tej racji ten dzień jest pełen radości – mówił. Wskazywał również, co należy zrobić by zostać świętym – Żeby zostać świętym trzeba być człowiekiem radości. Trzeba być człowiekiem cichym, człowiekiem który pragnie sprawiedliwości, trzeba być człowiekiem pełnym miłosierdzia, czystego serca, takim człowiekiem, który tam gdzie panuje kłótnia, nienawiść – wprowadza pokój, zgodę. Żeby stawać się świętym trzeba nieraz umieć przyjąć różne prześladowania. Może ktoś się z nas śmieje, może ktoś nas wytyka palcami – znieść to w pokorze, potrafić przyjąć. Żeby osiągnąć świętość trzeba być także, a może przede wszystkim człowiekiem, który na zło stara się zawsze odpowiadać dobrem – powiedział Ks. Nojman. Na zakończenie dodał – Starajmy się być ludźmi świętymi. Starajmy się żyć słowem Boga. Starajmy się kroczyć drogą Bożych przykazań, nauki Kościoła, a wtedy osiągniemy świętość i osiągniemy niebo, wraz z wszystkimi innymi Świętymi będziemy przeżywać wielkie szczęście.

Na zakończenie Eucharystii Proboszcz podziękował wszystkim za udział w marszu. Dziękował również dzieciom i młodzieży, która przebrała się za świętych, śpiewającemu podczas marszu i Mszy św. chórkowi połączonego z parafii Najświętszego Zbawiciela, Miłosierdzia Bożego, św. Pawła oraz z parafii Konkatedralnej.

Po Mszy św. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z wręczeniem nagród. Na wszystkich czekała również gorąca zupa z kuchni polowej.


II Ostrowski Marsz Świętych
Scroll to Top
Skip to content