Dzieci powierzyły się opiece św. Michała Archanioła

W trzecim dniu peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano podczas Mszy św. o godz. 10.45 wszystkie dzieci zgromadzone w Konkatedrze powierzyły się opiece św. Michała Archanioła. Uroczystego aktu dokonała Wiktoria. 

Akt oddania się opiece św. Michała Archanioła miał miejsce podczas każdej Mszy św. Szczególna była Msza św. dziecięca, kiedy to Wiktoria pomodliła się za wszystkie dzieci z parafii i zawierzyła je opiece św. Michała.

Akt zawierzenia

Słowo do dzieci skierował koordynator peregrynacji ks. Rafał Szwajca CSMA, który podkreślał rolę aniołów w życiu człowieka.

Podczas Eucharystii odprawionej przez ks. Proboszcza Krzysztofa Nojmana, ks. Mateusza Seteckiego, ks. Pawła Wczesnego oraz ks. Darka Kulińskiego poświęcone zostały tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczęły edukację w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Na zakończenie Mszy św. nastąpiło indywidualne błogosławieństwo dzieci.

Zakończenie peregrynacji nastąpi w niedzielę 9 września 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 z aktem zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi, poświęcenie figury dla parafii i pożegnanie figury nawiedzenia.

Oprac.: JR


Dzieci powierzyły się opiece św. Michała Archanioła
« z 2 »
Skip to content