Poświęcenie różańców i modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II

W niedzielę 13 października podczas Mszy św. dziecięcej poświęcone zostały różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej. „Wstańcie, chodźmy!” to hasło XIX Dnia Papieskiego, który przypadł w tą niedzielę. Tradycyjnie jest on obchodzony w niedzielę przed 16 października, czyli dniem wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Krzysztof Nojman, z którym modlił się ks. Marcin Kierzek oraz ks. Artur Filipiak. Po wygłoszonym Słowie Bożym dzieci odwiedził baranek Ksawery, który przeczytał fragment pamiętnika owcy Magdy. Ks. Nojman rozmawiał z dziećmi o przeżywanym w tą niedzielę Dniu Papieskim.

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dlatego w tym miesiącu święcone są różańce dzieci, które mają przystąpić do I Komunii świętej. Tak też było podczas tej Mszy św. Ks. Proboszcz poświęcił wyciągnięte przez dzieci w górę różańce.

Na zakończenie Mszy św. rozlosowane zostały kolejne owieczki, które co tydzień może otrzymać trójka dzieci.

Po Eucharystii zgromadzeni w kościele udali się na krótką modlitwę pod pomnik św. Jana Pawła II znajdujący się przed Domem Katolickim. Pomnik św. Jana Pawła II znajduje się w miejscu, w którym 43 lata temu stał wielki ołtarz, gdzie kard. Karol Wojtyła odprawił Mszę św. rozpoczynającą peregrynację obrazu MB Częstochowskiej po Archidiecezji Poznańskiej. Podczas modlitwy w niebo wypuszczone zostały biało-żółte balony ułożone w kształt różańca.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Poświęcenie różańców i modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II
« z 2 »
Scroll to Top
Skip to content