Qulturalne Bierzmowanie

W dniu odpustu, 8 maja, na placu przy Konkatedrze odbył się koncert zespołu Rock and Fire w ramach cyklu „Qulturalne Bierzmowanie”. Na uczestników spotkania oprócz doznań muzycznych czekało ciasto i kawa.

Qulturalne Bierzmowanie to formuła spotkań ewangelizacyjnych artystów z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Idea ma już zasięg ogólnopolski i odbywa się w wielu diecezjach. Muzycy, którzy wraz ze swoimi rodzinami osadzili swoje życie w Kościele chcą się dzielić z młodzieżą doświadczeniem, przekazując chrześcijańskie wartości. 

Założeniem inicjatywy jest uzupełnienie rocznego cyklu katechez przygotowujących młodzież do sakramentu bierzmowania poprzez zorganizowanie koncertu muzyki chrześcijańskiej, które polega na przedstawieniu oraz zachęceniu młodzieży do wstępowania i angażowania się we wspólnoty obecne w kościele. Urozmaiceniem koncertu  są: świadectwa, przedstawienia teatralne, wywiady czy prezentacje multimedialne. 

Na zakończenie zespół Rock and Fire zachęcał zgromadzonych do odnalezienia swojego miejsca w grupach duszpasterskich działających przy parafii. Głos zabrał również ks. Artur Filipiak wraz z młodzieżą z Drużyny Pasterza, którzy zachęcali do udziału w spotkaniach tej wspólnoty.

Tekst i zdjęcia: Jacek Ryczkiewicz


Qulturalne Bierzmowanie
Scroll to Top
Skip to content